Seksualinis gyvenimas po gimdymo

22.08.2017 Komentarų nėra

Vaikelio gimimas – laukiamas ir ypatingas įvykis šeimoje. Nauja gyvybė pakeičia ir jos ritmą, ir partnerių santykius. Tėveliams tenka 24/7 rūpintis mažyliu, o moteriai – neapleisti savo sveikatos, atgauti jėgas po gimdymo.

Visgi, norint puoselėti harmoningus santykius, svarbu nepamiršti vienas kito: artumo, intymumo ir seksualinių santykių.

Susilaikymas – mėnesį

Jei moteris gimdė natūraliai, nepatyrė tarpvietės plyšimų, bandyti pasimylėti galima praėjus keturioms–šešioms savaitėms po gimdymo. Tiesa, būtina stebėti savo organizmą: ar nebėra kraujavimo, ar sueitis nesukelia diskomforto. Dažnai jis kyla dėl nepakankamos lubrikacijos. Dėl hormoninių pokyčių makšties gleivinė neretai būna išsausėjusi. Todėl reikėtų kurį laiką panaudoti lubrikantų, taip išvengiant skausmo, įtrūkimų.

Jei gimdymas buvo komplikuotas, plyšo tarpvietė arba moteriai atliktas Cezario pjūvis – lytinius santykius reikėtų atidėti kiek ilgesniam laikui. Šiuo atveju būtina palaukti bent aštuonias savaites, apsilankyti pas ginekologą ir, tik gavus jo pritarimą, atnaujinti seksualinį gyvenimą. Kaip ir pagimdžius natūraliai, būtina stebėti savo organizmą: ar neskauda, ar nekraujuojama. Po intymių santykių kraujas pasirodo tada, kai žaizda dar nesugijusi. Tuomet reikėtų dar kiek palaukti. Tiesa, jei pasimylėjus kraujuojama ilgai, gausiai – kuo greičiau kreipkis į gydytoją: gali būti, kad prasidėjo uždegimas.

Kaip pradėti?

Pirmiausia, moteris pati sau turėtų atsakyti į klausimą – ar jau nori mylėtis? Seksualinis gyvenimas po gimdymo neturi vykti „iš reikalo“. Dažnai, maitinant krūtimi, libido nubunda kiek vėliau. Visgi, jei nebevargina skausmai, kraujavimas, be to, jaučiama, kad trūksta artumo – verta pabandyti.

Žinoma, intymūs santykiai iš pradžių turėtų būti švelnesni, atsargesni. Galite rinktis arba tas pozas, kuriose viską kontroliuoja moteris, pavyzdžiui, būnant viršuje, arba tradicinę Misionieriaus pozą. Po Cezario pjūvio itin tinka vadinamoji Šaukštelio poza: jos metu galima kontroliuoti įsiskverbimo gylį. Poza, kurios rekomenduojama vengti – Šuniuko – bent jau tol, kol jaučiamas bent koks skausmas, diskomfortas.

Tinkama apsauga

Seksualinis gyvenimas po gimdymo neturėtų būti atsietas nuo tinkamos kontracepcijos. Šiuo metu geriausia rinktis barjerinę kontracepciją, pavyzdžiui, prezervatyvus. Pasitarus su ginekologu, galima vartoti ir kontraceptines tabletes su progesteronu, vadinamąsias „mini piliules“.

Svarbu žinoti, kad neplanuojant nėštumo reikia saugotis ir tada, kai moteris maitina krūtimi ar dar nespėjus atsinaujinti menstruacijoms. Pasitaiko, kad ovuliacija jau būna atsinaujinusi, tik to dar nepajutus ir nesisaugant gandrai greitai gali užsukti ir vėl.

Apie intymų gyvenimą nėštumo metu kviečiame skaityti šiame įraše.

, , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą