Užspringo kūdikis: kaip padėti?

22.12.2016 Komentarų nėra

Per didelis gurkšnis pieno, nesukramtytas gabaliukas maisto ar pačiuptas smulkus daiktas gali bemat užstrigti mažylio gerklėje ar nosyje ir sutrikdyti kvėpavimą. Jeigu kūdikis užspringsta ir pradeda kosėti, leisk jam atsikosėti. Paprastai mažylis gali pats iškosėti kvėpavimo takuose įstrigusį svetimkūnį.

Tačiau jeigu kosulys nepadeda, o kūdikis pradeda dusti ar net pamėlynuoja, nedelsdamas kviesk greitąją pagalbą, o, kol ji atvyks, imkis skubių veiksmų.

  1. Paguldyk mažylį ant kairės rankos dilbio. Ranka prilaikyk jo apatinį žandikaulį ir kūnelį taip, kad vaikas būtų šiek tiek pakreiptas žemyn, o jo nugara – atsukta į tave. Tuomet dešine ranka atlik 5 greitus paspaudimus tarp menčių.
  2. Jeigu šie veiksmai nepadėjo ir vaikas vis dar negali kvėpuoti, apversk mažylį ir kaire ranka laikyk jį veidu į save. Dviem dešinės rankos pirštais spustelėk krūtinkaulį 5 kartus. Paspaudimai turėtų būti 1,5–2,5 centimetrų gylio.
  3. Šiuos veiksmus kartok tol, kol kūdikis pradės kvėpuoti, kosėti ar verkti. Jeigu esate dviese, pasirūpink, kad, kol atlieki šiuos veiksmus, kitas asmuo bendrautų su skubios pagalbos medikais ir perduotų jų nurodymus.

Daugiau informacijos – vaizdo klipe.

 

, , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą