Ką daryti, kad tik pasveikęs vaikas nesusirgtų vėl?

15.09.2017 Komentarų nėra

Komentuoja vaistininkė Audronė Levickienė

Daugumai tėvų pažįstama situacija: tik pasveikusi atžala nueina į darželį ir po dienos kitos vėl ima sloguoti, kosėti. Svyra rankos: rodos, tik pavykto įveikti ligą, o ji sugrįžo bumerangu. Tad ką daryti, kad situacija nesikartotų?

Tiksli ligos priežastis

Ligai vis puolant, svarbu išsiaiškinti tikslų sukėlėją ir jo jautrumą vaistams. Tarkime, mažasis gali vis sirgti bronchitu ir gerti antibiotikus, kurie, deja, neveikia konkretaus ligos sukėlėjo. Kita situacija – vaiko peršalimas kartais klaidingai įvardijamas kaip bakterinė infekcija: mažasis geria antibiotikus, kurie virusų neveikia. Naudos šiuo atveju nėra, o žalos imunitetui – netrūksta.

Teisingas vaistų vartojimas

Pirmiausia, susirgusį mažąjį būtina gydyti tiksliai pagal šeimos gydytojo nurodymus. Vaistus jam girdykite tokiomis dozėmis ir intervalais, kokias nurodė gydytojas. Taip pat privalu suvartoti viską paskirtų vaistų kursą. Jei kyla sunkūs šalutiniai poveikiai, nedelskite ir pakartotinai kreipkitės į gydytoją, jog šis paskirtų kitus medikamentus. Svarbiausia – jog mažasis visiškai pasveiktų, todėl, būklei tik pagerėjus, neskubėkite jo vėl vesti į darželį. Geriausia – palaukti bent savaitę nuo tada, kai išnyks ūminės ligos požymiai (karščiavimas, stipri sloga, kosulys).

NE – per dideliam atsargumui

Dažnai, saugodami atžalą po ligos, tėvai persistengia. Mažojo nereikėtų rengti taip, kad matytųsi tik akys ir nosies galiukas. Sušilęs, suprakaitavęs ir netyčia patekęs į vėjo gūsį jis, tikėtina, susirgs daug greičiau, nei esant panašiai kūno temperatūrai. Taip pat nesiūlyčiau šildyti ledų. J Rimčiau tariant – saugokite mažąjį, bet nekurkite jam „šiltnamio sąlygų“.

Imuniteto stiprinimas

Vaiko peršalimas, kaip ir mūsų suaugusiųjų, užpuola susilpnėjus imunitetui. Esant tvirtai organizmo gynybai, ji nepraleidžia virusų ir taip leidžia išvengti ligos.

Preparatų, skirtų stiprinti mažojo imunitetą, apstu tiek vaistinėse, tiek virtuvės spintelės lentynose. Vienas iš jų – česnakas. Galite jo patarkuoti ant maisto, jei mažasis nesirauko – duoti skiltelę suvalgyti. Arbatą, kurią geria atžalos, pagardinkite citrina, imbieru ir medumi. Tiesa, jo nedėkite tiesiai į arbatą – duokite suvalgyti šaukštelį kitą.

Jei mažajam tenka vartoti antibiotikus, gydymosi metu ir bent savaitę po to verta pagerti probiotikus arba gerųjų bakterijų turinčius maisto produktus – kefyrą, natūralų jogurtą, pasukas, raugintas daržoves. Antibiotikai, įveikdami ligos sukėlėjus, sunaikina ir gerąsias bakterijas, atsakingas už sklandų virškinamojo trakto darbą, taip pat – už tvirtą imunitetą. Pritrūkus probiotikų, mažasis gali suviduriuoti, skųstis pilvo skausmais ir vėl lengviau susirgti.

, , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą