Kokie vaistai nedera su saule?

17.05.2018 Komentarų nėra

Komentuoja vaistininkas Gintaras Verbus

Vasarą itin daug lauko praleidžiame lauke – mėgaujamės šiluma, saulės voniomis ir giedru dangumi. Visgi ir šiltuoju metu tenka rūpintis sveikata bei vartoti  tam tikrus vaistus. Apžvelksime, ką būtina žinoti apie vaistų vartojimą saulėtomis dienomis.

Vaistai ir saulė – kada reikalingos atsargumo priemonės?

Dėl kai kurių cheminių medžiagų vaistai ir saulė tampa sveikatai kenksmingu deriniu. Jei ruošiatės vasaros dieną praleisti lauke ir vartojate vaistus – būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, vaistininku arba ieškokite informacijos apie UV spindulių poveikį vaistų pakuotėse.

Būkite atsargūs ir kaitinimosi saulėje venkite, jeigu vartojate šiuos medikamentus:

  • Ant odos tepamus vaistus (pavyzdžiui, gelius nuo skausmo);
  • Antibiotikus;
  • Vaistus nuo aritmijos (širdies ritmo sutrikimų);
  • Kraujospūdį mažinančius vaistus;
  • Skysčius šalinančius preparatus;
  • Vaistus, sudėtyje turinčius ibuprofeno;
  • Antidepresantus;
  • Oralinius kontraceptikus;
  • Jonažolės ekstrakto turinčius vaistus.

Atsiminkite, kad nuo cheminių medžiagų, esančių tepamuose vaistuose, padidėja odos jautrumas. Taigi, odos audinys tampa labiau pažeidžiamas, o buvimas saulėje gali sukelti bėrimus, pūsleles ar stiprų nudegimą.

Jei su saule nesuderinami vaistai vartojami per burną (geriami), saulės spinduliai gali pakeisti organizme esančio vaisto struktūrą bei taip sukelti silpnumą ar kūno temperatūros padidėjimą.

Vyresnio amžiaus žmonėms, nuolatos vartojantiems nemažus vaistų kiekius, taip pat patartina vengti buvimo saulėje, kai jos spinduliai – aktyviausi (tarp 11 ir 15 val.)

 

vaistai-ir-saule

Kaip saugotis?

Vartodami su saule nesuderinamus vaistus, stenkitės dėvėti odą dengiančius rūbus, kepurę, būkite pavėsyje, venkite saulės vonių ir būtinai naudokite apsaugines priemones nuo UV spindulių. Šių taisyklių karštą vasaros dieną patartina laikytis kiekvienam, tačiau vartojant su saule nederančius vaistus – saugumo priemonės tiesiog privalomos.

Tokią pačią reakciją su saule nesuderinamiems vaistams turi ir soliariumas, tad prieš rinkdamiesi šią procedūrą, būtinai išsiaiškinkite, ar jūsų vartojamiems medikamentams tai neturės įtakos.

Taip pat nepamirškite, kad pačius vaistus, nepriklausomai nuo jų suderinamumo su saule, privalu saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių bei aukštos temperatūros. Tad jei karštą dieną medikamentus ilgam paliksite automobilyje – vartojimui jie nebebus tinkami.

Būkite sveiki!

Daugiau profesionalių vaistininkų patarimų

, ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

Palik savo komentarą