Ko nepamiršti pasakyti vaistininkui, kai skubiai reikia pagalbos?

20.01.2017 3 komentaras

Komentuoja vaistininkė Audronė Levickienė

Įsivaizduok situaciją: į vaistinę įbėga sukaitęs vyras, pripuola prie kasos ir sako, kad skauda, kuo skubiau reikia vaistų iš C raidės. Vėliau pavyksta išsiaiškinti, kad skausmas kamuoja ne jį, o žmoną, o vaistai iš C raidės yra „Paracetamolis“.

Tai tik viena iš situacijų, bet ji puikiai pažįstama vaistininkams.

Mes esame tam, kad padėtume. Jeigu reikia, ir nuramintume. Kai skauda pačiam arba artimajam, sunku išlaikyti šaltą protą. Net jei į vaistinę užsukai vitaminų ar pastilių nuo gerklės skausmo, ne visada lengva rasti žodžius tiksliai nusakyti tai, ko ieškai.

Tačiau tam, kad aš (arba bet kuris kitas vaistininkas) tave suprasčiau ir galėčiau patarti geriau, turiu žinoti keletą dalykų. Tad jei tau reikia skubios pagalbos, pasistenk turėti į juos atsakymus.

Štai keli klausimai, į kuriuos atsakęs padėsi vaistininkui tau padėti greičiau.

 • Ką ištiko bėda? Kas atsitiko ir kiek laiko tai trunka? Įkvėpk oro ir drąsiai pasakyk, ką ir kam skauda. Ar peršalo vaikas, ar žmonai skauda galvą, ar ištiko alergija. Jeigu pakilo temperatūra, pasakyk, kokia ji, kiek ilgai karščiuoji tu ar žmogus, kuriam atėjai prašyti pagalbos. Jei kamuoja viduriavimas ar vėmimas – kiek laiko tai tęsiasi. Galbūt paaiškės, kad temperatūrą būtina skubiai mažinti ir gal net kviesti greitąją pagalbą, o gal tiesiog pakaks gerti liepžiedžių arbatos ir leisti organizmui natūraliai kovoti su bakterijomis.
 • Ar esi kam nors alergiškas? Jeigu tavo organizmas netoleruoja kurio nors produkto ar veikliosios medžiagos, visuomet apie tai pasakyk vaistininkui. Pranešk, jei vaistai anksčiau buvo sukėlę pašalinių poveikių.
 • Ar pagalba reikalinga besilaukiančiai arba maitinančiai moteriai? Šį faktą vaistininkui žinoti būtina todėl, kad dalis vaistų sudėtinių dalių gali būti netinkami kūdikį maitinančiai ar besilaukiančiai moteriai.
 • Kokie vaistai jau buvo vartoti ištikus negalavimui? Jei jau vartojai tam tikras priemones, tai būtina pasakyti vaistininkui. Tai svarbu todėl, kad nebūtų viršijamos saugios vaistų vartojimo dozės, išvengta neigiamos vaistų reakcijos organizme ir pan.
 • Kokiomis ligomis sergi? Visiškai natūralu, kad gali nežinoti, jog tam tikri vaistai gali tau netikti tik todėl, kad turi skrandžio opą ar lėtinę ligą. Informuok apie tai ir mes pasistengsime atrasti tau tinkamiausią priemonę.

, , , , ,

Atgal |
Pasidalink

Užduok klausimą

  Lina sausio 23 d.

  Kodėl nesiderina vaistai ir alkoholis?

  Andrius sausio 23 d.

  Ar galiu vietoje paprastos arbatos kasdien gerti vaistažoles?

  Raminta sausio 25 d.

  Kokius vitaminus patartumėte vartoti jeigu aktyviai sportuoju?

Palik savo komentarą